Bigos

  Bardzo tradycyjna potrawa polska, której podstawowymi składnikami jest drobno szatkowana kapusta kiszona, kapusta świeża (niekiedy używa się tylko kiszonej), różne gatunki mięsa i wędlin, suszone grzyby, suszone śliwki, cebula i przyprawy.

  9 przepisów

  Filtruj

  Główne składniki

  Rodzaj dania

  Kuchnie świata

   
  41 komentarzy
   
  2godz.20min.

  Sekret pysznego bigosu tkwi w "przegryzieniu" się wszystkich smaków. Dlatego im dłużej bigos się gotuje lub odgrzewa, tym jest smaczniejszy! Najlepszy jest po kilku dniach.

  Autor przepisu: oleńka

   
  2 komentarze
   
  5dni3godz.

  Ten bigos należy zacząć przygotowywać już nawet przed świętami. Potem w trakcie świąt można do niego dodawać różne skrawki, które nam zostały z pieczeni, niezjedzone wędliny lub kawałki drobiu. Im więcej, tym smaczniej!

  Autor przepisu: Fiola

   
  1 komentarz
   
  10godz.

  Pyszne danie, nawet na wigilijny stół. Bigos z kiszonej kapusty z dodatkiem suszonych grzybów i suszonych śliwek. Bardzo aromatyczny!

  Autor przepisu: jadźka4

   
  1 komentarz
   
  3godz.45min.

  Mój przepis na tradycyjny polski bigos składa się z wieprzowiny, kiełbasy i kapusty (świeżej i kiszonej). Najpierw go duszę, a potem piekę w żeliwnej brytfance, aby smaki się dobrze przegryzły. Świetny podczas zimy. Warto mu poświęcić trochę czasu!

  Autor przepisu: MJ46NY

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.

  Smaczne, szybkie i tanie danie podawane na gorąco z chlebem lub ziemniakami.

  Autor przepisu: Jola

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.20min.

  Każdy ma swój ulubiony sposób na bigos i chociaż składniki są mniej więcej te same, to proporcje w każdym domu są różne. Najlepiej wypróbować kilka wariantów i wybrać swój ulubiony.

  Autor przepisu: oleńka

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.30min.

  Bigos na bazie pięciu rodzajów mięs, z dodatkiem grzybów leśnych, miodu i ziaren jałowca. Nikt mu się nie oprze.

  Autor przepisu: Jacek

   
  Brak komentarzy
   
  3godz.40min.

  Lżejsza wersja tradycyjnego bigosu - z mięsa dodaję pierś z indyka i trochę kiełbasy, dodaję suszone grzyby i śliwki, a całość duszę z dodatkiem czerwonego wina.

  Autor przepisu: ElaiWlodek

   
  Brak komentarzy
   
  3godz.

  Król naszego stołu. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich potraw. W każdym domu przepis na niego jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Jaki jest najlepszy bigos świata?

  Bigos najlepszy jest po kilku dniach odgrzewania. Podstawą jest kapusta. Reszta to kwestia tradycji i własnych przekonań. Istnieją nawet wersje wegetariańskie, choć dla wielu to niedopuszczalne. Podpowiadamy, jak przygotować pyszny bigos. Do wszystkich składników trzeba dodać dużą dawkę serca i cierpliwości. Wtedy będzie to najlepszy bigos świata!

  Autor przepisu: Gastrosfera1

  1 / 1

  Podobne: