Koper włoski (54)

  Koper włoski to inaczej fenkuł. Ma delikatny, anyżkowy smak i jest pełen witamin. W polskiej kuchni niedoceniany – a szkoda! Sprawdźcie przepisy i przyrządźcie to znakomite warzywo na swój ulubiony sposób.

  Najpopularniejsze przepisy na koper włoski:

   
  Brak komentarzy
   
  15min.

  Chrupiąca, zimowa sałatka ze świeżego kopru włoskiego (fenkułu), rukoli, pomarańczy i niczego więcej. Jeśli nie możecie znaleźć czerwonych pomarańczy, możecie użyć zwykłych, ale czerwone smakują lepiej! To doskonała przystawka na zimowe imprezy.

  Autor przepisu: Kathrin75

   
  2 komentarze
   
  25min.

  Wyrafinowana zupa, a jaka prosta! Cukinia i fenkuł (koper włoski) w połączeniu z bulionem drobiowym i odrobiną curry tworzą cudowną zupę, która najlepiej smakuje gdy jest właśnie sezon na te warzywa.

  Autor przepisu: Diana

   
  1 komentarz
   
  45min.

  Wspaniały przepis na lekką sałatkę pochodzący z kuchni włoskiej. Tradycyjnie podaje się ją na liściach różnego rodzaju sałat. Tutaj z rukolą. Pyszne!

  Autor przepisu: Barrett

   
  Brak komentarzy
   
  55min.

  Ta warzywna zapiekanka jest przepyszna. Koper włoski, cebula, jajka, śmietana i musztarda - są lekko podgotowane, utłuczone i zapieczone. Można ją też upiec w kokilkach.

  Autor przepisu: marniclarno

   
  Brak komentarzy
   
  10min.

  Prosta i szybka surówka z kopru włoskiego, czyli fenkułu. Najlepiej ją odstawić na chwilę aby się przegryzła, a fenkuł zmiękł.

  Autor przepisu: apfel

  Podobne: