Kotlety (129)

  W kuchni polskiej popularnością cieszą się kotlety schabowe (w różnych wariantach, np. z kością lub bez kości), podawane często z ziemniakami i kiszoną kapustą. Inne rodzaje kotletów to sznycle, kotlety mielone, kotlety ziemniaczane, kotlety de volaille i wiele innych. Mamy też kotlety wegetariańskie: z warzyw, lub grzybowe, a także falafel - czyli kotlety z ciecierzycy.

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  7 komentarzy
   
  2godz.20min.

  Szybkie i bardzo smaczne. Podawać z ziemniakami puree i sałtką ze świeżych warzyw.

  Autor przepisu: Jola

   
  2 komentarze
   
  1godz.20min.

  To najlepszy przepis na Cordon Bleu, czyli roladki z kurczaka! Filety z piersi kurczaka są nadziewane szynką i szwajcarskim serem. Pychota!

  Autor przepisu: Michelle

   
  Brak komentarzy
   
  35min.

  Zdrowy i pyszny obiad. Do kotlecików wyśmienicie pasuje ocet z czerwonego wina lub sos serowy. Aby stworzyć pełen posiłek, kotleciki należy podać z zieloną sałatą i francuskim pieczywem.

  Autor przepisu: Jackie Smith

   
  Brak komentarzy
   
  30min.

  To ciekawa alternatywa dla zwykłych mielonych kotletów. Mięso można kupić gotowe, ale aby mieć pewność, co jest w środku, lepiej samemu zmielić filety z piersi kurczaka. Zobaczcie nasz przepis video na te kotlety!

  Autor przepisu: Natasha Titanoff

   
  4 komentarze
   
  2dni50min.

  Autentyczny przepis na falafel - z ciecierzycy i bobu. Suchy bób trzeba moczyć przez 48 godzin, więc nie jest to przepis dla tych, którzy się spieszą. Wart jest jednak wysiłku, bo ten falafel smakuje bosko. UWAGA! Do tego przepisu nadaje się TYLKO surowy, suchy bób i surowa, sucha ciecierzyca! Żadna inna fasola nie może być spożywana na surowo, ponieważ jest toksyczna i można się nią otruć.

  Autor przepisu: Afiyet_olson

  Przepisy video na kotlety

  • videoTitle
   Mielone kotleciki z kurczaka