Ryż długoziarnisty (35)

  Ryż długoziarnisty jest podstawą kuchni orientalnej. Zawiera bardzo mało skrobi, dlatego jest sypki i nie klei się. Doskonały do sałatek, risotto lub jako dodatek do dań mięsnych i rybnych. Występuje jako biały i brązowy - ten drugi jest bardziej wartościowy, ale i wymaga dłuższego czasu gotowania. Sprawdź nasze przepisy na dania z tym ryżem!

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  45min.

  W skład tego prostego dania z ryżu wchodzi masło, cebula i szafran. W naszej rodzinie stosujemy ten przepis już od dawna i wciąż należy do ulubionych.

  Autor przepisu: LLADRACH

   
  2 komentarze
   
  45min.

  Bardzo dobry pilaw z ryżu, o niskiej zawartości tłuszczu. Doskonale pasuje do dań z drobiu i wieprzowiny.

  Autor przepisu: GRANNYLORETTA

   
  2 komentarze
   
  50min.

  Brązowy ryż, kruche warzywa oraz świeże i suszone owoce tworzą bardzo oryginalny dodatek do dania głównego. Niemal beztłuszczowy dressing przyrządzony jest z twardego tofu i ma lekko grudkowatą konsystencję. Jeśli jednak wolimy bardziej jednolity sos, możemy użyć miękkiego tofu.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

   
  1 komentarz
   
  1godz.20min.

  Te smaczne kulki z ryżu i cieciorki, aromatyzowane czosnkiem, chili i mnóstwem kolendry, podajmy jako dodatek do potraw hinduskich lub innych pikantnych dań.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

   
  1 komentarz
   
  30min.

  Niewielka ilość soczystego łososia i krewetek tworzy z ryżem i warzywami obfity posiłek. To kusząco pikantne danie pochodzi z Luizjany. Co jednak najważniejsze, kiedy brakuje nam czasu, całość gotuje się w jednym garnku.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

  Podobne: