Kiełbasa domowa

Domowy wyrób kiełbasy nie jest aż tak trudny, jakby się mogło wydawać. Wystarczy dobry przepis na kiełbasę i prosty sprzęt, jak maszynka do mięsa lub maszynka do nadziewania kiełbas i lejek. Reszta składników zależy od tego, jaką kiełbasę chcemy zrobić w domu. Zobaczcie nasze przepisy, bo prawie każdy ma dołączony przepis video, w którym ze szczegółami pokazujemy krok po kroku, jak zrobić wspaniałą domową kiełbasę.

7 przepisów

Filtruj

Główne składniki

Rodzaj dania

Kuchnie świata

 
1 komentarz
 
2godz.20min.

Białą kiełbasę bardzo łatwo robi się samemu w domu, wystarczy kupić jelita wieprzowe i lejek do nadziewania kiełbas. Resztę na pewno każdy ma w domu. A smak jest nieporównywalnie lepszy od kiełbas kupionych w klepie. Polecam sobie ją zrobić nie tylko na Wielkanoc.

Autor przepisu: Magda

 
1 komentarz
 
2godz.

Merguez to cienkie kiełbaski z jagnięciny, które trudno dostać w Polsce, ale można je łatwo zrobić samemu w domu. Wystarczy nadziewarka do mięsa, jelita baranie i jagnięcina. Najlepiej też użyć harissy zrobionej samodzielnie w domu.

Autor przepisu: Brandon

 
Brak komentarzy
 
2godz.

Włoska kiełbasa jest doskonała do pizzy, zapiekanek, ale też smażona z patelni. We Włoszech są jej różne rodzaje, a to przepis na jedną z nich.

Autor przepisu: Brandon

 
Brak komentarzy
 
2godz.20min.

Chorizo to pikantna hiszpańska kiełbasa, którą można dość łatwo zrobić w domu! Najlepiej smakuje w zapiekankach, zupach i na pizzy.

Autor przepisu: Brandon

 
Brak komentarzy
 
4godz.

Boudin blanc to biała kiełbasa, która pochodzi z Francji. Tradycyjnie spożywa się ją w okresie Bożego Narodzenia, ale oczywiście można ją też podawać przez cały rok.

Autor przepisu: Stella

 
Brak komentarzy
 
2godz.

Lubisz pieczoną niemiecką kiełbaskę bratwurst? Oto prosty przepis! Domowa kiełbasa jest równie pyszna, jeśli nie lepsza od kupnej, więc koniecznie spróbuj!

Autor przepisu: Brandon

 
Brak komentarzy
 
2godz.

Meksykańskie chorizo trochę się różni od swojej hiszpańskiej kuzynki, ale jest równie smaczna i ostra. Można ją używać do dań jak każdą inną pikantną kiełbasę, albo użyć mięso do tacos.

Autor przepisu: Brandon

1 / 1

Przydatne porady:

  • Przeliczniki kuchenne Przeliczniki kuchenne
  • Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy? Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy?
  • Kąpiel wodna Kąpiel wodna
  • Domowy cukier waniliowy Domowy cukier waniliowy
  • Jak pokroić mango Jak pokroić mango