Zboża (216)

  Tutaj znajdziecie przepisy na dania z ryżu, kaszy, mąki, płatków owsianych czy komosy ryżowej. Sprawdźcie je koniecznie, bo zboża to podstawa zdrowej diety!

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Ryż
  Ryż   (339)
  Kasza
  Kasza   (221)

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  45min.

  Biały ryż jest głównym dodatkiem do dań podawanym w Brazylii. Sposobu gotowania go, który tu opisuję, nauczyła mnie i moją siostrę nasza mama. Różni się od innych tym, że najpierw smaży sie ryż na oleju z cebulą i czosnkiem, a dopiero potem dodaje się wody. Można też gotować go w wodzie pół na pół z bulionem drobiowym. Cała tajemnica tkwi w tym, by go nie rozgotować, gdyż ma być sypki, a nie kleisty.

  Autor przepisu: Nandabear

   
  3 komentarze
   
  30min.

  Ta tabula różni się od tradycyjnej - w tym przepisie zamiast kaszy bulgur (typowo wschodniej) użyta jest komosa ryżowa. Jest to świetna potrawa podczas upalnego lata.

  Autor przepisu: syneva

   
  6 komentarzy
   
  45min.

  Ten przepis na pudding ryżowy należy do mojej mamy. Jest najlepszy, jaki kiedykolwiek jadłam i dostaje świetne recenzje od wszystkich, którym go podaję. Można posypać gałką muszkatołową lub cynamonem. Aby pudding był bardziej kremowy, można użyć ryżu krótko lub średnioziarnistego.

  Autor przepisu: Erica G.

   
  8 komentarzy
   
  35min.

  Zdrowy i pyszny poranny przysmak. Ze szklanką mleka lub świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy da dość energii na całe przedpołudnie.

  Autor przepisu: Karen Resciniti

   
  6 komentarzy
   
  30min.

  Te ciasteczka rozpływają się w ustach. Zawierają one mnóstwo wartości odżywczych, a znacznie mniej tłuszczu i cukru niż większość kupnych. Warto upiec ich więcej i część zamrozić - nawet na 2 miesiące. Rozmrażają się kilka minut.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

  Przepisy video ze zbożami

  • videoTitle
   Pieczone warzywa z komosą ryżową
  • videoTitle
   Tabbouleh z komosą ryżową
  • videoTitle
   Pudding ryżowy
  • videoTitle
   Sałatka z jarmużem, awokado i komosą ryżową
  • videoTitle
   Pieczona gęś

  Podobne: