Krokiety (20)

  Krokiety to pyszne dodatki do zup, np. do barszczu, ale można je też podać jako ciepłą przekąskę. Najczęściej w ciasto naleśnikowe zawija się farsz z kapusty, pieczarek albo mielonego mięsa. Sprawdźcie nasze przepisy i zakochajcie się w krokietach!

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  2 komentarze
   
  40min.

  To popisowe danie mojej teściowej. Robi je dosyć często - ale nikt z nas nie narzeka, bo jesteśmy wielkimi smakoszami tych krokietów. Pysznie smakują podawane z czerwonym barszczem.

  Autor przepisu: marsha

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.30min.

  Coxinhas to popularna w Brazylii przekąska - pierożki, czy też krokiety nadziewane mięsem z kurczaka, owinięte w ciasto parzone, a następnie panierowane w mące, jajku i bułce tartej i smażone na głębokim oleju. Można je podawać jako przekąskę, albo do obiadu, na ciepło. Na pewno posmakują też dzieciom.

  Autor przepisu: Sarinha

   
  2 komentarze
   
  1godz.30min.

  Pyszne jarskie krokieciki z młodą kapustą i pieczarkami. Oczywiście najlepiej smakują z czerwonym barszczem.

  Autor przepisu: Yoaline

   
  2 komentarze
   
  40min.

  Krokiety można zamrażać, warto więc zrobić ich więcej, zamrozić i będą później na szybki obiad (mrozimy przed opanierowaniem). Najbardziej smakują podsmażone, lekko chrupiące i polane ketchupem.

  Autor przepisu: marsha

   
  Brak komentarzy
   
  55min.

  Ta najbardziej znana wersja krokietów - z kapustą i grzybami - najczęściej pojawia się na wigilijnych stołach. Krokiety te wybornie smakują podawane z czerwonym barszczem.

  Autor przepisu: marsha

  Przepisy video na krokiety

  • videoTitle
   Coxinhas - brazylijskie krokiety z kurczakiem

  Podobne: