Chrzan (26)

Ćwikła z chrzanem, żurek, kiszone ogórki, tarty chrzan jako dodatek do domowych wędlin, sos chrzanowy do jajek – koniecznie na Święta Wielkanocne!

Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

 
1 komentarz
 
10min.

Nie potrzeba wiele, aby samemu w domu zrobić świeży chrzan. Ale uwaga: jest bardzo ostry! O wiele bardziej aromatyczny niż kupny!

Autor przepisu: BOOK_WORM

 
Brak komentarzy
 
1godz.10min.

Jaja z majonezem, żurek i mazurek – tych wielkanocnych dań nie trzeba nikomu przedstawiać. Inaczej rzecz się ma w przypadku zupy chrzanowej. Ten aromatyczny przysmak jada się tylko w wybranych regionach Polski. Może czas to zmienić? Robert Muzyczka, Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, zdradza przepis na zupę chrzanową.

Autor przepisu: Gastrosfera

 
Brak komentarzy
 
10min.

Ta wspaniała przystawka z buraków i chrzanu będzie doskonała do każdego posiłku, a już tradycyjnie trzeba ją podać na śniadanie wielkanocne. Niezastąpiona do jajeczek i białej kiełbasy.

Autor przepisu: Masha

 
Brak komentarzy
 
15godz.

Bez chrzanu nie mogą się obejść święta Wielkanocne - to pospolite warzywo nadaje smak wielu potrawom. Krem z chrzanu jest delikatniejszy, choć też potrafi uszczypnąć w podniebienie.

Autor przepisu: marsha

 
Brak komentarzy
 
1godz.

Ryba tu pasuje w zasadzie każda - sandacz, morszczuk, dorsz czy nawet łosoś. Sos można przyrządzić bardziej lub mniej ostry w zależności ile chrzanu dodamy.

Autor przepisu: Romanek

Podobne:

Polecamy nasze artykuły!

  • Przeliczniki kuchenne Przeliczniki kuchenne
  • Domowy cukier waniliowy Domowy cukier waniliowy
  • Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy
  • Jak upiec doskonały biszkopt Jak upiec doskonały biszkopt
  • Jak ugotować ryż Jak ugotować ryż