Kurczak pieczony (103)

  Jeden z najprostszych i najsmaczniejszych sposobów na kurczaka! Pieczona pierś, udka, skrzydełka lub kurczak w całej okazałości. Roladki, paluszki, w cieście, w panierce, w ziołach, a także jako dodatek do sałatek! Koniecznie spróbujcie nasze wspaniałe przepisy na pieczonego kurczaka.

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Najpopularniejsze przepisy na pieczonego kurczaka:

   
  5 komentarzy
   
  1dzień15min.

  Kurczaka lub indyka należy trzymać w tej marynacie 24 godziny, a na pewno wyjdzie wspaniały: wilgotny i delikatny. Do kurczaka wystarczy połowa ilości. Po upieczeniu, sok, który wyciekł z pieczeni można użyć do przygotowania sosu - i nie trzeba go przecedzać.

  Autor przepisu: emmaxwell

   
  1 komentarz
   
  1godz.35min.

  Na specjalne okazje przygotowuję dla swojej rodziny tego kurczaka. Jeśli uda mi się dostać - jet to kapłon, a jeśli nie - duży kurczak z hodowli organicznej jest równie dobry i łatwiej go kupić. Podawać z zielonymi warzywami i pieczonymi ziemniakami lub z frytkami. Najlepiej użyć specjalnej brytfanki z rusztem.

  Autor przepisu: mimichette

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.40min.

  Pieczony kurczak to danie proste i niezawodne - tym razem z ziemniakami, więc cały obiad od razu gotowy! Czas pieczenia zależy od wielkości kurczaka.

  Autor przepisu: nt-bell

   
  1 komentarz
   
  1godz.45min.

  Moja rodzina uwielbia tego kurczaka! Pamiętajcie tylko, żeby porządnie wetrzeć przyprawy w skórę i pod skórę!

  Autor przepisu: barbzal

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.30min.

  Przepis użyty został podczas jednego z wakacyjnych pobytów gdzieś w Polsce. Do wykarmienia było większa ilość "gąb" zatem postanowiliśmy upiec kurczaka. W zasadzie połączyłem przepis z książki Jamiego Oliviera oraz jakiejś książki o grillowaniu.

  Autor przepisu: senecjusz

  Przepisy video na pieczonego kurczaka

  • videoTitle
   Pieczony kurczak
  • videoTitle
   Jak rozebrać i porcjować kurczaka

  Podobne: