Pieczony indyk (20)

  Soczysty, złocisty, pachnący ziołami, nadziewany farszem, doskonały na mniej lub bardziej świąteczne okazje. Sprawdźcie nasze przepisy na pieczonego indyka.

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  4godz.50min.

  Ten indyk jest soczysty, delikatny i pełen smaku. Sekretem jest masło ziołowe. Wciera się je przed pieczeniem pod skórę indyka. Podawać na wyjątkowy obiad niedzielny lub w czasie Świąt.

  Autor przepisu: Maria

   
  Brak komentarzy
   
  4godz.30min.

  Prosty przepis na pysznego indyka nie tylko na świąteczne okazje. Zazwyczaj nadziewam go bekonem, grzybami i ziołami. A z szyjki i podrobów robię wywar, z którego przyrządzam sos. Zobaczcie nasz przepis video!

  Autor przepisu: Ita

   
  5 komentarzy
   
  1dzień15min.

  Kurczaka lub indyka należy trzymać w tej marynacie 24 godziny, a na pewno wyjdzie wspaniały: wilgotny i delikatny. Do kurczaka wystarczy połowa ilości. Po upieczeniu, sok, który wyciekł z pieczeni można użyć do przygotowania sosu - i nie trzeba go przecedzać.

  Autor przepisu: emmaxwell

   
  1 komentarz
   
  4godz.25min.

  Dzięki temu przepisowi indyk nie jest suchy i jest bardzo aromatyczny. Można go też użyć do przyrządzenia piersi kurczaka lub pieczonego kurczaka. Rozmiar kurczaka powinien zależeć od ilości zaproszonych gości.

  Autor przepisu: Star Pooley

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.40min.

  Prosty przepis na niedzielny obiad - ale i poniedziałkowy lunch, bo mięso smakuje wybornie zarówno na ciepło, jak i na zimno do kanapek. Warto przygotować ulubiony sos dla chętnych bo pierś z indyka jest raczej sucha.

  Autor przepisu: Fiola

  Przepisy video na pieczonego indyka

  • videoTitle
   Pieczony indyk

  Podobne: