Pita (28)

  Rodzaj okrągłego placka popularnego w kuchni Bliskiego Wschodu oraz w diecie śródziemnomorskiej. Chlebek pita (lub pitta) podczas pieczenia wyrasta tworząc kieszonkę, którą potem można napełnić różnymi dodatkami - dlatego w Polsce pitą nazywamy tenże chlebek napełniony mięsem, warzywami i sosami dobranymi wedle smaku i upodobania. Niech nasze przepisy was zainspirują!

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.15min.

  Łatwe do wykonania bliskowschodnie pieczywo pita. Znakomite jako kieszonki do wszelkiego rodzaju farszu, pyszne z hummusem lub pikantnymi sosami, wyśmienite jako chipsy po dodatkowym opieczeniu w tosterze.

  Autor przepisu: Sandy

   
  Brak komentarzy
   
  23min.

  To szybka, ale ciekawa przekąska na imprezy. Używa się do niej gotowych chlebków pitta. Najlepiej użyć trimmingu z łososia, bo jest tańszy. Zobacz nasz przepis video z tym daniem!

  Autor przepisu: DEBNJAMES

   
  1 komentarz
   
  3godz.50min.

  To grillowane mięso baranie w chlebku pita z sosem jogurtowym to ulubione greckie danie mojej rodziny. Można podawać z sałatką grecką i pilawem z ryżu.

  Autor przepisu: Sharon

   
  1 komentarz
   
  1godz.40min.

  Kurczak pieczony pod grillem w aromatycznej marynacie, podany w ciepłym chlebku pita z warzywami i sosem jogurtowo-czosnkowym. Pycha!

  Autor przepisu: KarenCanCook

   
  Brak komentarzy
   
  17min.

  Te pieczone chipsy z chleba pita są doskonałym dodatkiem do każdej sałatki, pasty, dipu, salsy czy hummusu.

  Autor przepisu: Dawn

  Przepisy video z chlebkami pita

  • videoTitle
   3 przystawki z wędzonym łososiem

  Podobne:

  Chleb
  Chleb   (326)
  Ciabatta
  Ciabatta   (18)