Kluski (74)

  Kluski to wspaniały dodatek do dań mięsnych i zup. Można również przygotować je na słodko. Wyróżnia się wiele odmian klusek: kluski lane, gnocchi, kopytka, knedle, pyzy, szpecle i inne.

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Kopytka
  Kopytka   (12)
  Sos
  Sos   (212)

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  5godz.

  Pyszne chińskie dim sum, albo czeskie pampuchy! Kluski na parze, które można też przygotować z nadzieniem mięsnym. Do ich wykonania niezbędny jest wok z nakładką ze stali nierdzewnej do gotowania na parze, albo bambusowy "garnek" do gotowania na parze. Zamiast ciepłej wody można użyć mleka.

  Autor przepisu: Carol chi-wa Chung

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.

  Prosty przepis na kluski z ziemniaków, mąki i jajka. Gnochci to włoska odmiana kopytek :) Zobaczcie nasz przepis video z tym daniem.

  Autor przepisu: Anna

   
  12 komentarzy
   
  45min.

  Zmieniłam trochę ten przepis po Waszych komentarzach. Kopytka uwielbiam od dziecka - są pyszne i niesamowicie proste! Wystarczy posypać cukrem, polać śmietaną, albo sosem grzybowym, czy innym ulubionym i danie gotowe. Tak naprawdę to nie jest trudne danie, ale trzeba trochę poćwiczyć :)

  Autor przepisu: oleńka

   
  6 komentarzy
   
  30min.

  Pierogi leniwe nazywane też "leniwe kluski" są podobne do kopytek, jednak nie ma w nich ziemniaków, ale jest za to biały ser. Pyszne na słono i na słodko.

  Autor przepisu: ARTUR

   
  4 komentarze
   
  40min.

  Szybki, prosty, niezawodny sposób na sycący obiad dla całej rodziny. Jedynym wyzwaniem jest opanowanie odpowiedniej proporcji ziemniaków i mąki, aby kopytka wyszły pysznie mięciutkie.

  Autor przepisu: jadźka4

  Przepisy video na kluski

  • videoTitle
   Gnocchi

  Inne dania mączne:

  Naleśniki
  Naleśniki   (110)
  Racuchy
  Racuchy   (32)
  Pierogi
  Pierogi   (74)