Nalewka (39)

Nalewki to wspaniałe alkoholowe wyciągi z owoców, kwiatów lub ziół. Ze względu na składniki wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów nalewek: owocowe, korzenne, miodowe, ziołowe i inne jak np: nalewka czekoladowa.

Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

 
1 komentarz
 
200dni15min.

Orzechówkę robi się na przełomie czerwca i lipca, gdy orzechy są jeszcze "zielone", czyli niedojrzałe. Można je wtedy łatwo kroić - i należy to robić zawsze w rękawiczkach bo pozostawiają plamy na rękach. Orzechówka jest świetna na kłopoty żołądkowe!

Autor przepisu: apfel

 
4 komentarze
 
125dni1godz.

Wymaga nieco pracy, ale jest wyjątkowo smaczna. Owoce można wykorzystać do deserów lub obtoczyć w rozpuszczonej gorzkiej czekoladzie.

Autor przepisu: apfel

 
2 komentarze
 
150dni20min.

Pyszny i prosty sposób na domową nalewkę ze śliwek węgierek. Można się nią degustować już po pół roku leżakowania. Zmieniłam tytuł tego przepisu bo piszecie, że śliwowica to mocniejszy alkohol. Dla mnie ta nalewka już jest wystarczająco mocna, może dlatego tak się ja u nas nazywa ;)

Autor przepisu: oleńka

 
1 komentarz
 
100dni30min.

Pyszna domowa nalewka będzie doskonałym dodatkiem na świąteczny stół. Aromatyczna aronia z suszonymi śliwkami i gruszkami.

Autor przepisu: Lilla

 
Brak komentarzy
 
67dni20min.

Jedna z najlepszych domowych nalewek jakie piłam! Pigwa jest niezwykle aromatyczna, a sok połączony ze spirytusem uwalnia fantastyczny smak!

Autor przepisu: ElaiWlodek

Polecamy nasze artykuły!

  • Przeliczniki kuchenne Przeliczniki kuchenne
  • Domowy cukier waniliowy Domowy cukier waniliowy
  • Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy
  • Jak upiec doskonały biszkopt Jak upiec doskonały biszkopt
  • Jak ugotować ryż Jak ugotować ryż