Barszcz biały

  Barszcz biały tradycyjnie przygotowujemy na Święta Wielkanocne, jednak pyszny barszczyk na białej kiełbasie można przygotować o każdej porze roku. Często nazwę tę stosuje się zamiennie z "żurkiem", który jest jednak tradycyjnie gotowany na zakwasie żytnim.

  7 przepisów

  Filtruj

  Główne składniki

  Rodzaj dania

  Czas przygotowania

  Kuchnie świata

   
  3 komentarze
   
  2dni1godz.

  Żurek z pokrojonym w ćwiartki jajkiem na twardo lub białą kiełbasą zawsze, w mojej rodzinie, rozpoczyna wielkanocne śniadanie. Niektórzy mówią na niego biały barszcz.

  Autor przepisu: marsha

   
  1 komentarz
   
  4dni1godz.

  Tradycyjny wielkanocny żurek na zakwasie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie Świąt. Doskonały na śniadanie świąteczne.

  Autor przepisu: mar_janna

   
  1 komentarz
   
  4godz.20min.

  Barszcz biały mocno grzybowy. Lekko kwaskowaty, bo na zakwasie. Wspaniale smakuje także na drugi dzień, zwłaszcza na śniadanie. Podawać z puree z ziemniaków.

  Autor przepisu: oleńka

   
  1 komentarz
   
  5dni10min.

  Ten przepis jest w naszej rodzinie od pokoleń. Dzięki niemu można szybko przygotować wspaniałą zupę. Uwaga: można też z niego przygotować żurek, choć niektórzy uważają, że żur gotuje się na zakwasie żytnim.

  Autor przepisu: oleńka

   
  2 komentarze
   
  1godz.20min.

  Znakomity barszczyk podawany na Wielkanoc z białą kiełbasą. Nadaje się również na przyjęcia i wesela.

  Autor przepisu: Jola

   
  1 komentarz
   
  2dni1godz.

  Tradycyjny żurek gotowany na zakwasie z mąki żytniej, który trzeba przygotować na 2 dni wcześniej. Żurek najlepiej smakuje z jajkiem na twardo.

  Autor przepisu: Lilla

   
  Brak komentarzy
   
  35min.

  Do tego barszczu będzie nam potrzebny zakwas, który robimy z mąki pszennej, bo jest delikatniejszy niż z żytniej, czy owsianej. Ostatecznie możemy posłużyć się kupnym. Własny robimy 3 dni wcześniej.

  Autor przepisu: apfel

  1 / 1

  Sprawdź też te zbiory przepisów: