Bulion (20)

  Tu znajdziesz najlepsze przepisy na bulion, zwany też wywarem. Są tu przepisy na wywar warzywny, drobiowy, wołowy, a nawet na wywar tajski. Taki bulion jest niezbędny do przygotowania sosów i zup.

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.15min.

  Tego lekkiego wywaru używa się do przyrządzenia delikatnych zup i sosów oraz risotta i innych podobnych potraw. Można go przechowywać w lodówce do 5 dni, a w zamrażalniku do miesiąca.

  Autor przepisu: Norma MacMillan

   
  Brak komentarzy
   
  8godz.5min.

  Nie ma prostszego sposobu na bulion drobiowy! W tej wersji powstaje on z resztek pieczonego kurczaka i kilku warzyw oraz przypraw, które gotują się same, bez Twojego nadzoru, przez kilka godzin, aby powstał wyśmienity rosół. Zobacz nasz przepis video z tym bulionem!

  Autor przepisu: Magda

   
  1 komentarz
   
  1godz.45min.

  Doskonały wywar drobiowy do zup i sosów. Cebula, seler, marchewka i goździki gotowane z kurczakiem dają aromatyczny, domowy bulion.

  Autor przepisu: Logan

   
  1 komentarz
   
  2godz.10min.

  Kości upieczonego kurczaka można wykorzystać do przyrządzenia pysznego wywaru. Nadają mu one wspaniały smak, dzięki czemu powstaje wysokokaloryczna podstawa do zup bądź potraw mięsnych. W trakcie gotowania od kości mogą odpaść kawałeczki mięsa, dzięki czemu smak wywaru będzie jeszcze wyrazistszy.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

   
  Brak komentarzy
   
  2godz.10min.

  Wspaniały, aromatyczny wywar z warzyw, który można wykorzystać do zup, sosów, można go również mrozić. Warzywa, które zostają z gotowania można po prostu zjeść. Polecam ten bulion do przygotowania risotto!

  Autor przepisu: Tom West

  Przepisy video na bulion

  • videoTitle
   Bulion drobiowy z wolnowaru

  Sprawdź też...

  Rosół
  Rosół   (25)

  Przydatne porady:

  • Przeliczniki kuchenne Przeliczniki kuchenne
  • Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy? Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy?
  • Kąpiel wodna Kąpiel wodna
  • Domowy cukier waniliowy Domowy cukier waniliowy
  • Jak pokroić mango Jak pokroić mango