Bób (30)

  Bób to roślina używana w wielu kuchniach świata. Tutaj znajdziesz wiele sprawdzonych przepisów na potrawy z bobem. Smacznego!

  Najpopularniejsze przepisy na bób:

   
  4 komentarze
   
  2dni50min.

  Autentyczny przepis na falafel - z ciecierzycy i bobu. Suchy bób trzeba moczyć przez 48 godzin, więc nie jest to przepis dla tych, którzy się spieszą. Wart jest jednak wysiłku, bo ten falafel smakuje bosko. UWAGA! Do tego przepisu nadaje się TYLKO surowy, suchy bób i surowa, sucha ciecierzyca! Żadna inna fasola nie może być spożywana na surowo, ponieważ jest toksyczna i można się nią otruć.

  Autor przepisu: Afiyet_olson

   
  Brak komentarzy
   
  30min.

  Zdrowa pasta do pieczywa wszelkiego - jak mawiała o tej pysznej paście moja babcia. W letnie, gorące dni takie szybkie potrawy są najlepsze.

  Autor przepisu: matylda

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.

  Zawsze wszystkim powtarzam, że zrobienie dobrego risotto polega na bezustannym mieszaniu. Jeśli jedna ręka się zmęczy, mieszać drugą! I sprawdzać przed podaniem, czy ryż jest na pewno dogotowany. Bo nie ma nic gorszego, niż chrupiące risotto. Spróbuj, a zobaczysz, że warto!

  Autor przepisu: DJFoodie

   
  Brak komentarzy
   
  1godz.5min.

  Pachnąca wiosennym koperkiem sycąca sałatka z bobem, ziemniakami, pieczarkami i ogórkiem konserwowym. Na co dzień i od święta będzie pasowała na naszym stole.

  Autor przepisu: Magster

   
  Brak komentarzy
   
  35min.

  To bardzo proste danie z bobu, bogate w błonnik i proteiny. Bób podsmaża się z oliwą, cebulą, czosnkiem i pomidorami. Podawać z ciepłym chlebkiem pitta.

  Autor przepisu: Bibus

  Podobne:

  Soczewica
  Soczewica   (83)
  Fasola
  Fasola   (273)
  Cieciorka
  Cieciorka   (81)