Kuchnia hiszpańska (74)

  Nie trzeba od razu jechać do Hiszpani, żeby spróbować hiszpańskiej kuchni. Wystarczy sprawdzić nasze przepisy i przygotować coś wyjątkowego - gazpacho, paella, tortilla, sangria a może deser po hiszpańsku czyli flan.

  Sprawdź też te zbiory przepisów:

  Gazpacho
  Gazpacho   (12)
  Sangria
  Sangria   (6)
  Tortilla
  Tortilla   (47)

  Najpopularniejsze przepisy w tej kategorii

   
  1 komentarz
   
  50min.

  Ta łatwa do przygotowania hiszpańska tortilla składa się z jajek, cebuli i dużej ilości sera. Jeśli chcesz możesz dodać warzywa, na przykład ziemniaki lub paprykę.

  Autor przepisu: ANY14TNS

   
  2 komentarze
   
  40min.

  Prosty przepis na pyszne pączki. Hiszpanie używają specjalnej szprycy do churros, ale można użyć zwykłej mocnej szprycy do ciastek z końcówką w kształcie gwiazdki. Zobaczcie nasz przepis video!

  Autor przepisu: Luis Luna

   
  10 komentarzy
   
  50min.

  Nauczyłam się gotować tę zupę od 75-letniej kobiety, u której mieszkałam w Madrycie. Jest doskonała, prosta, niskokaloryczna i tania, a w dodatku poprawia mi nastrój! Można do niej dodać marchewkę lub szpinak, albo inne warzywa. Aby była gęstsza można dodać więcej ziemniaków.

  Autor przepisu: Rebecca

   
  2 komentarze
   
  45min.

  Dla Latynosów na całym świecie tortille pełnią nie tylko funkcję „pieczywa” do obiadu, ale są też sztućcami! Niektórzy lubią je duże i cienkie, a inni wolą małe i grube - wszystko zależy skąd się pochodzi i do czego mają służyć.

  Autor przepisu: Esther Nelson

   
  2 komentarze
   
  1godz.15min.

  Tortille są ważną potrawą kuchni hiszpańskiej. Zwykle składają się z ziemniaków, cebuli i jajek. Podaje się je na ciepło z sałatą jako samodzielne, niewielkie danie. Często widuje się je również w obficie zastawionych zakąskami tapas witrynach hiszpańskich winiarni. Wewnątrz zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i turyści próbują regionalnych smakołyków, które można jeść bez sztućców.

  Autor przepisu: Jacek Fronczak

  Przepisy video powiązane z kategorią: kuchnia hiszpańska

  Przepis na gazpacho
  Przepis na gazpacho
  Przepis na paellę z owocami morza
  Przepis na paellę z owocami morza
  Przepis na tortillę
  Przepis na tortillę

  Podobne:

  Przepisy na Wielkanoc

  • Babka Babka
  • Śniadanie wielkanocne Śniadanie wielkanocne
  • Mazurek Mazurek
  • Makowiec Makowiec
  • Biała kiełbasa Biała kiełbasa