Marmurkowe jajka

  (6)
  1 godz. 10 min

  Użyj białej czekolady, aby uzyskać wspaniały marmurkowy efekt na czekoladowych jajkach. Można się nawet pokusić o wykorzystanie trzech rodzajów czekolady - deserowej, mlecznej i białej - do uzyskania trójkolorowego efektu! Zobaczcie nasz film video z tym przepisem!


  Zrobione przez 4 osoby

  Składniki
  ilość sztuk: 3 lub 12 jajek

  • 500 g czekolady deserowej lub mlecznej, posiekanej
  • 100 g białej czekolady, posiekanej

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 20min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  +40min. chłodzenie  ›  Gotowe w: 1godz.10min. 

  1. Do garnka ustawionego na drugim z gotującą wodą włożyć 375 g czekolady i topić ją, cały czas mieszając. Doprowadzić do temperatury 48 stopni C dla czekolady deserowej i 45 stopni C dla mlecznej. Zestawić z ognia.
  2. Aby zahartować czekoladę dodać pozostałą niestopioną część i mieszać, aż będzie gładka. Kiedy czekolada deserowa osiągnie 32 stopnie C, a mleczna 30 stopni C - jest gotowa do użycia.
  3. W międzyczasie w kąpieli wodnej stopić białą czekoladę. Nie trzeba jej już hartować.
  4. Za pomocą łyżki nanieść białą czekoladę cienką warstwą do foremki - można zrobić różne wzorki - efekt zależy od Ciebie! Wstawić do lodówki na 5 minut.
  5. Foremki polać czekoladą deserową, a następnie za pomocą pędzelka rozprowadzić czekoladę po całej powierzchni. Wstawić do lodówki na 10 minut. Czynność powtórzyć 3 razy.
  6. Ostrożnie wyjąć jajka z foremek, wyrównać brzegi nożem. Posmarować brzegi odrobiną stopionej czekolady i złożyć dwie połówki aby powstało całe jajko. Odłożyć do foremki i chłodzić przez 10-15 minut, aż czekolada zastygnie.

  rada

  Zahartowanie czekolady nie jest konieczne, ale dzięki temu jajka nie będą matowe po kilku dniach, tylko wciąż zachowają połysk. Aby zapobiec odciskom palców, należy ubrać gumowe rękawiczki. Można napełnić jajka drobnymi cukierkami lub innymi słodyczami.

  Kąpiel wodna

  Nie wiesz, jak przygotować kąpiel wodną? Przeczytaj nasz krótki poradnik: "Kąpiel wodna"

  Zobacz jak to zrobić!

  Jajka z czekolady
  Jajka z czekolady

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (6)

  Dodaj swój komentarz

  Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis