Czekoladowe jajka

Czekoladowe jajka

Zapisz do ulubionych
1godz.5min.


Zrobione przez 10 osób

Zrobienie czekoladowych jajek na Wielkanoc jest prostsze niż ci się wydaje. A ich dekorowanie to dopiero zabawa! Możesz zrobić 3 duże jajka albo więcej małych, w zależności od foremek jakie posiadasz. Zobaczcie nasz film video z tym przepisem!

liz

Składniki
ilość sztuk: 3 lub 12 jajek

  • 500 g czekolady deserowej lub mlecznej, posiekanej
  • foremki w kształcie jajek

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min.  ›  Gotowanie: 5min.  ›  +40min. chłodzenie  ›  Gotowe w: 1godz.5min. 

  1. Do garnka ustawionego na drugim z gotującą wodą włożyć 375 g czekolady i topić ją, cały czas mieszając. Doprowadzić do temperatury 48°C dla czekolady deserowej i 45°C dla mlecznej. Zestawić z ognia.
  2. Aby zahartować czekoladę - dodać pozostałą niestopioną część i mieszać, aż będzie gładka. Kiedy czekolada deserowa osiągnie 32°C, a mleczna 30°C - jest gotowa do użycia.
  3. Za pomocą pędzelka posmarować foremki czekoladą. Wstawić do lodówki na 10 minut. Ponownie posmarować czekoladą i znów schłodzić. Posmarować kolejną warstwę czekolady i wstawić na ostatnie 10 minut do lodówki.
  4. Ostrożnie wyjąć jajka z foremek, wyrównać brzegi nożem. Posmarować brzegi odrobiną stopionej czekolady i złożyć dwie połówki aby powstało całe jajko. Odłożyć do foremki i chłodzić przez 10-15 minut, aż zastygnie.

rada

Zahartowanie czekolady nie jest konieczne, ale dzięki temu jajka nie będą matowe po kilku dniach, tylko wciąż zachowają połysk. Aby zapobiec odciskom palców należy ubrać gumowe rękawiczki. Można napełnić jajka drobnymi cukierkami lub innymi słodyczami i przygotować w ten sposób jajka-niespodzianki.

Zobacz jak to zrobić!

Jajka z czekolady
Jajka z czekolady

Ostatnio przeglądane

Komentarze i oceny (1)

UrszulaDudek
autor:
2

Coś naprawdę ładnego, łatwego i pysznego. Ale gdzie zdobyć takie foremki - 01 mar 2016

Dodaj swój komentarz

Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis