Pasteis de Nata - portugalskie tartletki z kremem

  (155)
  40 min

  To pyszne portugalskie tartletki z kremem. Świetne na każdą okazję i goście na pewno będą prosić Cię o przepis.


  Zrobione przez 126 osób

  Składniki
  ilość porcji: 12 

  • 235 ml (1 szkl.) mleka
  • 3 łyżki mąki kukurydzianej
  • 1/2 laski wanilii
  • 200 g (1 szkl.) cukru
  • 6 żółtek
  • 1 opakowanie (500 g) rozmrożonego ciasta francuskiego

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 20min.  ›  Gotowanie: 20min.  ›  Gotowe w: 40min. 

  1. Nagrzać piekarnik do temperatury 190°C. Lekko wysmarować tłuszczem 12 foremek do babeczek i wyłożyć ciastem francuskim ich dna oraz boki.
  2. W rondelku wymieszać mleko z mąką kukurydzianą, cukrem i wanilią. Gotować, stale mieszając, aż mieszanina zgęstnieje. Żółtka jaj wlać do średniej miski. Mieszając trzepaczką, powoli dodać 1/2 szklanki gorącej mieszanki z mlekiem. Stopniowo dodać mieszankę z żółtkami z powrotem do pozostałej mieszanki z mlekiem, stale mieszając trzepaczką. Stale mieszając gotować przez 5 minut, lub do momentu gdy zgęstnieje. Usunąć laskę wanilii.
  3. Napełnić mieszaniną foremki do babeczek wyłożone ciastem francuskim i piec w nagrzanym piekarniku przez 20 minut, lub do czasu gdy ciasto będzie złociste, a nadzienie lekko rumiane.

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (155)