Łatwe ciasteczka z przepowiednią

  (93)
  25 min

  Smakują i wyglądają jak te, które są serwowane w chińskich restauracjach! Byłam bardzo zadowolona z mojej pierwszej próby upieczenia tych ciastek! Dodawanie własnych, spersonalizowanych przepowiedni pozwala na stworzenie świetnych drobnych upominków na każdą okazję! Czasem, na inne okazje, formuję je w kształt rurek i napełniam nadzieniem - wtedy również bardzo wszystkim smakują!


  Zrobione przez 87 osób

  Składniki
  ilość porcji: 36 

  • 3 białka
  • 150 g cukru
  • 115 g stopionego i przestudzonego masła
  • 1/4 łyżeczki aromatu waniliowego
  • 1/4 łyżeczki aromatu migdałowego
  • 125 g mąki pszennej
  • 2 łyżki wody

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 25min. 

  1. Nagrzać piekarnik do temperatury 190°C. Blachę do pieczenia ciastek wysmarować tłuszczem lub wyłożyć papierem do pieczenia. Przygotować przepowiednie spisane na małych paskach papieru.
  2. W dużej szklanej lub metalowej misce ubić na dużej prędkości miksera pianę z białek i cukru (miksować ok. 2 minuty). Zmniejszyć prędkość i wmieszać stopione masło, aromat waniliowy i migdałowy, wodę i mąkę, dobrze miksując po każdym składniku. Konsystencja ciasta powinna przypominać ciasto naleśnikowe. Wyłożyć ciasto łyżką na przygotowaną blachę w odległości 7,5 cm od siebie, formując kółka. Kółka będą się powiększać w pieczeniu.
  3. Piec w nagrzanym piekarniku przez 5 do 7 minut, lub do momentu gdy krawędzie zaczną się lekko przypiekać. Szybko zdjąć ciastka z blachy, po jednym na raz, umieścić w środku wiadomość, a następnie złożyć na pół. Przyciągnąć końce do siebie, tworząc kształt podkowy. Jeśli ciastka będą się otwierać, należy je umieść w metalowych foremkach do babeczek do czasu aż ostygną.

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (93)