Tort piłka

  (13)
  2 godz. 45 min

  Jeśli Twoje dziecko uwielbia grać w piłkę nożną - to na pewno zachwyci go ten tort! Wystarczy upiec ciasto z gotowej mieszanki, a potem udekorować zgodnie z moimi wskazówkami. To będzie hit!


  Zrobione przez 18 osób

  Składniki
  ilość porcji: 6 

  • 500 g gotowej mieszanki na ulubione ciasto (w proszku)
  • 450 g kremu do dekoracji ciast o smaku waniliowym
  • 12 czarnych pasków lukrecji
  • 150 g cukru kryształu
  • kilka kropel czarnego barwnika spożywczego

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 30min.  ›  Gotowanie: 1godz.15min.  ›  +1godz. studzenie  ›  Gotowe w: 2godz.45min. 

  1. Rozgrzać piekarnik do 175 stopni C. Wysmarować tłuszczem i oprószyć mąką miskę ze stali nierdzewnej o pojemności 2,5 do 3 litrów.
  2. Przygotować mieszankę na ciasto zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i gotowe ciasto wlać do przygotowanej miski-foremki. Piec przez 75 minut. Studzić ciasto w misce przez 15 minut, a następnie odwrócić, wyjąć (postukać lekko w miskę) i odstawić na metalowej kratce aby całkiem ostygło.
  3. W tym czasie przygotować czarny cukier: w małej misce wymieszać cukier z czarnym barwnikiem spożywczym, aż uzyska się pożądany kolor. Odstawić.
  4. Gdy ciasto już całkowicie ostygnie można wyrównać nożem płaską część, jeśli nie jest zupełnie płaska, odkrawając wystające kawałki. Ustawić ciasto na paterze i posmarować białym kremem. Następnie wykałaczką narysować na środku pięciokąt, a następnie sześciokąty do niego przylegające. W ten sposób udekorować cały tort. Na narysowane linie przykleić paski lukrecji pokrojone na paski o odpowiedniej długości. Pięciokąty posypać czarnym cukrem.

  Rada:

  Aby ułatwić sobie rysowanie pięciokątów i sześciokątów można od zwykłej piłki odrysować na papierze te kształty, następnie je wyciąć i przykładając do tortu - zaznaczać wykałaczką na kremie. Zamiast lukrecji można te wzory narysować polewą wymieszaną z czarnym barwnikiem, wyciskaną z woreczka dekoratorskiego z cienką końcówką. Aby piłka leżała na "murawie" można pokolorować na zielono wiórki kokosowe. Wystarczy je w tym celu włożyć do foliowego woreczka, dodać kilka kropel zielonego barwnika spożywczego i energicznie potrząsać. Później wystarczy wysypać wiórki naokoło naszej piłki!

  Krem do dekoracji tortu:

  Na biały krem do dekoracji tortu polecamy nasz sprawdzony przepis: Śmietanowy krem do tortu

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (13)