Biszkopciki kocie języczki

  (64)
  40 min

  Te podłużne biszkopty nazywają się potocznie "kocie języczki". Są lekkie, słodkie i kruche. Można je chrupać przy kawie, albo użyć jako spód do serników, innych mokrych ciast, albo do tiramisu. Zobaczcie nasz przepis video z tymi ciasteczkami.


  Zrobione przez 58 osób

  Składniki
  ilość sztuk: 48 sztuk

  • 4 jajka
  • 125 g cukru
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
  • 1/8 łyżeczki soli
  • 115 g mąki pszennej

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 30min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 40min. 

  1. Rozgrzać piekarnik do 190°C. Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Przygotować woreczek dekoratorski z normalną końcówką o średnicy 1,25 cm.
  2. Oddzielić białka od żółtek. Żółtka zmiksować z 1/2 cukru i wanilią. Miksować, aż masa będzie miała bardzo jasny kolor - przez około 5 minut.
  3. W czystej misce ubić lekko białka. Stale miksując, stopniowo dodawać sól i pozostały cukier, i miksować aż się dobrze rozpuści.Dodać ubite białka do żółtek i delikatnie wymieszać.
  4. Przesiać mąkę wprost do masy jajecznej i delikatnie wymieszać.
  5. Napełnić połową ciasta woreczek dekoratorski i wyciskać na przygotowaną blachę biszkopty o długości 9 cm w odstępach 4 cm od siebie, w rzędach. W ten sam sposób wycisnąć drugą połowę ciasta.
  6. Piec przez około 15 minut, aż biszkopty będą w dotyku dość sztywne i będą mieć złocisty kolor. Zdjąć biszkopty z blachy wraz z papierem i odłożyć na metalową kratkę, aby ostygły. Po ostudzeniu zdjąć biszkopty z papieru i zużyć, albo przechowywać w szczelnym pojemniku, ułożone warstwami i przełożone papierem do pieczenia. Można zamrażać!

  Ekstrakt waniliowy

  Nie wiesz jak zrobić ekstrakt waniliowy? To proste! Przeczytaj nasz artykuł: "Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy?"

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Zobacz jak to zrobić!

  Biszkopty kocie języczki
  Biszkopty kocie języczki

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (64)