Biszkopciki kocie języczki

Biszkopciki kocie języczki

1polubienie
40min.


Zrobione przez 51 osób

Te podłużne biszkopty nazywają się potocznie "kocie języczki". Są lekkie, słodkie i kruche. Można je chrupać przy kawie, albo użyć jako spód do serników, innych mokrych ciast, albo do tiramisu. Zobaczcie nasz przepis video z tymi ciasteczkami.

PEGW

Składniki
ilość sztuk: 48 sztuk

 • 4 jajka
 • 125 g cukru
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
 • 1/8 łyżeczki soli
 • 115 g mąki pszennej

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 30min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 40min. 

 1. Rozgrzać piekarnik do 190°C. Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Przygotować woreczek dekoratorski z normalną końcówką o średnicy 1,25 cm.
 2. Oddzielić białka od żółtek. Żółtka zmiksować z 1/2 cukru i wanilią. Miksować, aż masa będzie miała bardzo jasny kolor - przez około 5 minut.
 3. W czystej misce ubić lekko białka. Stale miksując, stopniowo dodawać sól i pozostały cukier, i miksować aż się dobrze rozpuści.Dodać ubite białka do żółtek i delikatnie wymieszać.
 4. Przesiać mąkę wprost do masy jajecznej i delikatnie wymieszać.
 5. Napełnić połową ciasta woreczek dekoratorski i wyciskać na przygotowaną blachę biszkopty o długości 9 cm w odstępach 4 cm od siebie, w rzędach. W ten sam sposób wycisnąć drugą połowę ciasta.
 6. Piec przez około 15 minut, aż biszkopty będą w dotyku dość sztywne i będą mieć złocisty kolor. Zdjąć biszkopty z blachy wraz z papierem i odłożyć na metalową kratkę, aby ostygły. Po ostudzeniu zdjąć biszkopty z papieru i zużyć, albo przechowywać w szczelnym pojemniku, ułożone warstwami i przełożone papierem do pieczenia. Można zamrażać!

Ekstrakt waniliowy

Nie wiesz jak zrobić ekstrakt waniliowy? To proste! Przeczytaj nasz artykuł: "Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy?"

Mililitry, szklanki, łyżki...

Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

Zobacz jak to zrobić!

Biszkopty kocie języczki
Biszkopty kocie języczki

Ostatnio przeglądane

Komentarze i oceny (0)

Dodaj swój komentarz

Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis