Flan Jessici

  (68)
  1 godz. 25 min

  To wspaniały przepis od, nieżyjącej już, Iris Perez. Pochodzi z Meksyku. Aby uzyskać gęstszą teksturę, podobną do sernika, można zastąpić 2 jajka 250 g serka śmietankowego.


  Zrobione przez 67 osób

  Składniki
  ilość porcji: 8 

  • 8 jajek
  • 1 puszka (400 ml) słodzonego mleka skondensowanego
  • 1,5 łyżeczki aromatu waniliowego
  • 300 g cukru

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 1godz.10min.  ›  Gotowe w: 1godz.25min. 

  1. Nagrzać piekarnik do temperatury 150°C. Przygotować tortownicę o średnicy 23 cm.
  2. W blenderze, robocie kuchennym, lub za pomocą miksera wymieszać na gładko jaja z mlekiem skondensowanym i wanilią. W średnim rondelku, stale mieszając, podgrzewać cukier aż się stopi. Kiedy zacznie brązowieć, zdjąć z ognia i wlać do tortownicy. Wlać mieszaninę z jajami na płynny cukier.
  3. Wyłożyć blachę do pieczenia wilgotną ściereczką. Włożyć tortownicę do blachy, na wilgotną ściereczkę, a następnie włożyć blachę do piekarnika. Do blachy nalać wody, tak, aby sięgała do połowy wysokości tortownicy.
  4. Piec w nagrzanym piekarniku przez 70 minut, lub do momentu, gdy nóż wetknięty w środek wychodzi czysty. Wyjąć z blachy (z kąpieli wodnej) i pozostawić na ok. 1 godzinę by całkowicie ostygło. Za pomocą noża obkroić brzegi deseru w tortownicy, na wierzchu położyć duży talerz, a następnie odwrócić całość do góry dnem. Podawać.

  Kąpiel wodna

  Nie wiesz, jak przygotować kąpiel wodną? Przeczytaj nasz krótki poradnik: "Kąpiel wodna"

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (68)