Hamburgery z błękitnym serem i cebulowym czatnej

  (2)
  15 min

  To wykwintniejsza wersja hamburgerów - wilgotny kotlet z mielonej wołowiny w akompaniamencie pikantnego błękitnego sera i sosu cebulowego.


  Zrobione przez 2 osoby

  Składniki
  ilość porcji: 4 

  • Kotlety
  • 675 g mielonej wołowiny (najlepiej chudej)
  • 1 łyżeczka soli morskiej
  • 1/2 łyżeczki mielonego czarnego pieprzu
  • 2 łyżeczki oliwy z oliwek
  • 200 g błękitnego sera pokrojonego na 4 grube plasterki
  • 4 łyżki cebulowego czatnej
  • 4 bułki do hamburgerów przekrojone na pół

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 10min.  ›  Gotowanie: 5min.  ›  Gotowe w: 15min. 

  1. Rozgrzać grill.
  2. Mielone mięso włożyć do dużej miski, dodać sól i pieprz. Delikatnie ale energicznie wymieszać mięso, ale nie zgniatać za bardzo. Nie mieszać za długo, bo kotlety będą "gęste" i ciężkie.
  3. Podzielić mięso na 4 części i delikatnie uformować 4 kotlety o grubości ok. 2 cm. Kciukiem zrobić w każdym niewielki dołek. Posmarować każdy kotlet niewielką ilością oliwy.
  4. Położyć hamburgery na grillu, stroną z zagłębieniem ku górze. Przykryć grill i smażyć burgery przez 3 minuty. Odwrócić je, przykryć grill i smażyć wedle upodobania - od 3 do 5 minut. Na ostatnie 2 minuty smażenia położyć na kotletach po plastrze sera. Uwaga: kotletów nie należy przyciskać w trakcie smażenia! Przez to wyciekną z nich smakowite soki i staną się suche.
  5. Zdjąć kotlety z grilla i przykryć folia aluminiową, tworząc nad nimi namiot. Odstawić na kilka minut. W ten sposób zachowają swoje soki.
  6. W tym czasie stostować bułki na grillu. Na każdą z nich nałożyć łyżeczkę cebulowego sosu, a następnie kotlet. Podawać!

  Cebulowy czatnej:

  Ten gęsty sos cebulowy można kupić w supermarketach lub sklepach ze zdrową żywnością, albo można przyrządzić samodzielnie, np. według tego przepisu. Zamiast czatneja można po prostu użyć karmelizowanej cebulki.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (2)