Wegańska bita śmietana

  (4)
  1 godz. 30 min

  To doskonała alternatywa dla łasuchów, którzy lubią bitą śmietanę, ale mają alergię na laktozę. Ta bita śmietana jest kremowa, lekko słodka i jest pyszna. Nie ma w niej kukurydzy ani soi. Można ją wyciskać z woreczka na owoce, ciasta, desery, nawet na ciepłe gofry. Nie próbowałam jeszcze jej dodawać do ciepłych napojów.


  Zrobione przez 9 osób

  Składniki
  ilość sztuk: 500 gram (około)

  • 75 ml zastępnika mleka (np. mleko migdałowe, ryżowe, zbożowe)
  • 2 łyżeczki agar agar w proszku
  • 5 łyżeczek skrobi z tapioki
  • 2 łyżki syropu z agawy
  • 1 mała szczypta soli
  • 325 ml mleczka kokosowego

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  +1godz. chłodzenie  ›  Gotowe w: 1godz.30min. 

  1. Mleko migdałowe, agar agar, skrobię z tapioki, syrop z agawy, sól i mleczko kokosowe wymieszać w małym garnku. Doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień i gotować przez 5 minut na wolnym ogniu, stale mieszając.
  2. Zdjąć z ognia i zmiksować za pomocą ręcznego miksera na gładką masę. Odstawić na 5 minut, aby ostygło, a następnie wstawić do lodówki aby schłodziło, na około 1 godzinę.
  3. Gdy masa będzie zimna, powinna stężeć. Ubić zimną masę mikserem - jak normalną bitą śmietanę.
  4. Jeśli masa jest wystarczająco zimna, śmietana zachowa swój kształt. Jeśli nie trzyma kształtu, można ją wstawić z powrotem do lodówki jeszcze na jakiś czas. Nakładać śmietanę do woreczka i wyciskać na owoce, babeczki, tarty i ciasta.

  Rada:

  Składniki do tej śmietany, takie jak agar agar, skrobia z tapioki, syrop z agawy, czy zamienniki mleka, można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (4)