Kokosowy króliczek wielkanocny

  (1)
  1 godz. 10 min

  To ciasto kokosowe w kształcie króliczka jest doskonałym pomysłem na gotowanie z dziećmi. Zamiast używać gotowej mieszanki na ciasto, można ją przygotować samemu. Dzieci będą się świetnie bawić dekorując króliczka!


  Zrobione przez 1 osobę

  Składniki
  ilość porcji: 12 

  • 550 g gotowej mieszanki na ciasto (dowolne ciasto: biszkopt, murzynek, itp.)
  • 300 g serka śmietankowego
  • 400 g cukru pudru
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
  • 80 g wiórków kokosowych
  • Różowy papier do wykonania uszu
  • 2 rodzynki - na oczy
  • 1 mała truskawka - na nos
  • Zielony barwnik spożywczy

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 40min.  ›  Gotowanie: 30min.  ›  Gotowe w: 1godz.10min. 

  1. Rozgrzać piekarnik do 180 stopni C. Dwie tortownice wysmarować masłem. Przygotować mieszankę na ciasto zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  2. Podzielić ciasto na dwie blaszki i piec przez 25 minut. Studzić przez 10 minut, a następnie wyjąć z blaszek i przestudzić zupełnie na metalowych kratkach.
  3. W międzyczasie, w misce wymieszać serek śmietankowy z cukrem pudrem. Miksować, aż mieszanina będzie kremowa, a następnie dodać ekstrakt waniliowy.
  4. Jedno ciasto odstawić, a z drugiego zrobić króliczka. (Do tego przepisu zużywa się tylko jedno ciasto!)
  5. Przekroić ciasto na pół, aby powstały dwa półkola. Posmarować oba półkola masą serkową (ale tylko z jednej strony) i złożyć je razem. Postawić na paterze, przekrojoną stroną do dołu. Wykroić z półkoli i masy trójkąt, w odległości ok. 1/4 od końca - w ten sposób powstanie szyja króliczka, a mniejsza część ciasta - za wyciętym trójkątem - to będzie jego głowa. Wycięte trójkąty umieścić na drugim końcu półkoli aby tworzyły ogonek. (W razie konieczności można je przytwierdzić wykałaczką. Jeśli są za duże, można je okroić.)
  6. Całego króliczka z zewnątrz posmarować pozostałą masą serową, a następnie posypać połową wiórków kokosowych. Z różowego papieru wyciąć dwoje długich uszu i wetknąć je w odpowiednim miejscu. 2 rodzynki umieścić tam, gdzie powinny być oczy, a truskawkę tam, gdzie nosek króliczka.
  7. Do słoika włożyć pozostały kokos i dodać 3 krople zielonego barwnika. Zakręcić słoik i porządnie potrząsać. Wiórki zafarbują się na zielono. Posypać nimi wkoło króliczka, aby imitowały trawę. Wstawić króliczka do lodówki.

  Ekstrakt waniliowy

  Nie wiesz jak zrobić ekstrakt waniliowy? To proste! Przeczytaj nasz artykuł: "Jak zrobić domowy ekstrakt waniliowy?"

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (1)