Paszteciki z frankfurterkami

  (5)
  25 min

  Błyskawiczne, doskonałe przekąski! Wystarczy mieć w domu opakowanie ciasta francuskiego, kilka frankfurterek, a gdy wpadną niezapowiedziani goście w 20 minut można przygotować takie smakołyki. Polecam zwłaszcza do piwa.

  apfel

  Podkarpackie, Polska
  Zrobione przez 9 osób

  Składniki
  ilość porcji: 10 

  • 2 opakowania ciasta francuskiego
  • 8 frankfurterek
  • 1 jajko, roztrzepane

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 10min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  Gotowe w: 25min. 

  1. Rozgrzać piekarnik do 180 C (lub zgodnie z instrukcją na opakowaniu ciasta francuskiego). Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
  2. Ciasto francuskie rozłożyć płasko na blacie. Wzdłuż dolnego brzegu ciasta ułożyć frankfurterki, jedna za drugą, zostawiając margines od dołu szerokości ok. 1,5 cm. Zawinąć ten margines ciasta nad frankfurterkami i lekko zrolować, aby ciasto się skleiło, a "szew" był na dole. Odciąć resztę ciasta. Wałek z kiełbaskami pokroić na kawałki szerokości ok. 1,5 - 2 cm.
  3. Kawałki ciasta z frankfurterkami przekładać na blachę, pamiętając, by "szew" był na dole. Zawinąć w ciasto resztę kiełbasek, powtarzając całą procedurę. Na koniec posmarować paszteciki po wierzchu roztrzepanym jajkiem.
  4. Włożyć blachę do rozgrzanego piekarnika i piec ok. 15 minut (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu ciasta francuskiego).

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (5)

  Komentarze po polsku (2)

  WiolettaWachelka
  2

  pychotka, i szybkie  -  28 sie 2015

  autor:
  1

  przepis jest OK, nie zadna tu eureka, ale smaczny fajany szybki. Ciasto francuskie robilam sam.  -  27 lut 2014