Pieczona pigwa w stylu tureckim

  (1)
  2 godz. 5 min

  Ten turecki deser przygotowany z pigwy wspaniale smakuje prosto z piekarnika podawany z lodami, śmietaną lub serkiem mascarpone.


  Zrobione przez 1 osobę

  Składniki
  ilość porcji: 6 

  • 3 duże pigwy (około 1,5 kg)
  • 80 g masła
  • 6 łyżek cukru
  • serek mascarpone lub śmietana

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 5min.  ›  Gotowanie: 2godz.  ›  Gotowe w: 2godz.5min. 

  1. Wyłożyć formę folią aluminiową i nagrzać piekarnik do 190 stopni C. Opłukać i lekko oskrobać pigwy i poukładać je na przygotowanej formie. Piec przez około 1-2 godziny dopóki nie będą miękkie. Czas pieczenia będzie zależał od wielkości i twardości pigwy, dlatego warto często zaglądać do piekarnika.
  2. Kiedy pigwy ostygną na tyle, że można je dotknąć, przekroić je na pół, wyciąć ostrym nożem środek wraz z nasionami. Ponownie umieścić pigwy w formie, rozciętą częścią do góry. Do każdej pigwy dodać kawałek masła i posypać 1 łyżeczką cukru.
  3. Ponownie piec pigwy przez 30-60 minut w piekarniku nagrzanym do 190 stopni C do uzyskania miękkich i zaczerwienionych pigw. Na koniec można również włączyć fukcję grilla, żeby skarmelizować lekko cukier. Podawać ze śmietaną lub serkiem mascarpone.

  Pigwa

  Chcesz dowiedzieć się więcej o pigwie? Przeczytaj nasz artykuł: "Pigwa", w którym opisujemy jak obchodzić się z tym owocem!

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (1)