Dżem z rabarbaru

  1 godz. 20 min

  Przysmak wielbicieli rabarbaru! Dżem z rabarbaru o konsystencji musu jabłkowego. Dżem ten można łatwo zamrozić, ale prawdopodobnie wcześniej zostanie zjedzony! Znakomity!


  Zrobione przez 19 osób

  Składniki
  ilość porcji: 32 

  • 1150 g świeżego rabarbaru, posiekanego
  • 400 g (2 szkl.) cukru
  • 2 łyżeczki startej skórki z pomarańczy
  • 80 ml soku pomarańczowego
  • 120 ml wody

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 10min.  ›  Gotowanie: 1godz.10min.  ›  Gotowe w: 1godz.20min. 

  1. W rondlu połączyć rabarbar z cukrem, skórką z pomarańczy, sokiem pomarańczowym i wodą. Doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować na średnim ogniu przez, mieszając od czasu do czasu, 45 minut lub aż mieszanina zgęstnieje. W czasie studzenia dżem zgęstnieje jeszcze bardziej. Ponakładać dżem do gorących słoików i szczelnie pozakręcać.
  2. Słoiki wstawić do dużego garnka, na dnie którego znajdować powinna się ścierka lub papier (izolacja taka chroni słoiki przed przegrzaniem i pękaniem). Wstawione słoiki nie powinny się stykać. Można je owinąć szmatką. Następnie należy wlać wodę o temperaturze zbliżonej do temperatury słoików. Woda powinna sięgać do wysokości 1 cm poniżej pokrywek. Naczynie ze słoikami trzeba przykryć. Czas pasteryzacji liczy się od momentu, gdy woda zacznie się gotować. Pasteryzować 25 minut. Po zakończeniu pasteryzacji, wyjąć słoiki i dokręcić wieczka.

  Przetwory owocowe

  Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat przygotowywania przetworów owocowych koniecznie przeczytaj nasz artykuł: "Przetwory owocowe". Znajdziesz tam informacje o owocach, słoikach, temperaturach, pasteryzacji - a wszystko okraszone zdjęciami!

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (0)

  Komentarze po polsku (0)

  User's IP: 54.81.183.183