Szpecle Nadii

  (4)
  40 min

  Samodzielne ugotowanie szpecli nie wymaga żadnej tajemnej wiedzy. Można do nich dodać ulubiony sos, albo na przykład podsmażoną cebulkę, starty ser, a następnie zapiec w piekarniku, żeby ser się stopił i przyrumienił. Pycha!


  Zrobione przez 14 osób

  Składniki
  ilość porcji: 6 

  • 500 g mąki pszennej (lub więcej, w razie potrzeby)
  • 1 łyżeczka soli
  • 4 jajka
  • 125 ml ciepłej wody

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 25min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  Gotowe w: 40min. 

  1. W misce wymieszać mąkę z solą. Zrobić w środku zagłębienie. Jajka roztrzepać widelcem i dodać do zagłębienia w mące. Zmiksować całość, zaczynając od środka i przesuwając mikser w kierunku brzegów miski. Stopniowo dodawać wodę. W zależności od wielkości użytych jajek, być może trzeba będzie dodać nieco więcej mąki. Wyrabiać ciasto mikserem, aż powstaną bąbelki i będzie się łatwo odlepiać od miski. Cierpliwości - to może zająć nawet 10 minut lub więcej. Przykryć miskę ściereczką i odstawić ciasto na kilka minut, aby odpoczęło.
  2. W dużym garnku zagotować osoloną wodę. Zmniejszyć ognień. Około 1/6 ciasta ułożyć na krótszym końcu deski do krojenia i za pomocą dużego noża odcinać je, wrzucając wprost do gotującej delikatnie wody. Gotować tylko niedużą ilość klusek na raz; muszą mieć dużo miejsca w wodzie, żeby się nie posklejały. Można je też wyciskać ze specjalnej praski, dzięki czemu będą miały jednakowy kształt. Gotować, aż wypłyną na powierzchnię.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (4)