Galaretka pigwowa (dulce de membrillo)

Galaretka pigwowa (dulce de membrillo)

5polubień
1godz.30min.


Zrobione przez 12 osób

Dulce de membrillo, czyli galaretka z pigwy, to przysmak hiszpański, który się jada z plasterkiem sera manchego. Cudowny sposób na wykorzystanie pigwy jesienią, gdy jest na nią sezon, a później można ją rozdawać jako podarki na Święta.

Julia

Składniki
ilość porcji: 12 

  • 2 kg pigwy
  • 120 ml wody
  • cukier (ile będzie trzeba, patrz sposób przygotowania)

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 1godz.15min.  ›  Gotowe w: 1godz.30min. 

  1. Pigwę obrać i wydrążyć gniazda nasienne. Z grubsza posiekać owoce i przełożyć do garnka o grubym dnie, zalewając wodą. Doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć ognień i delikatnie gotować pod przykryciem przez 30 minut. Na koniec czasu gotowania powinno powstać gęste puree. Zmiksować w blenderze albo przecedzić przez sito, aby miało gładszą konsystencję.
  2. Zważyć puree i dodać 250 g cukru na każde 500 g puree. Przełożyć puree wraz z cukrem do garnka i gotować bez przykrycia przez 45 minut.
  3. Przelać mieszaninę do kwadratowej blaszki do pieczenia (tworząc warstwę grubości ok. 2,5 cm) i odstawić, aby ostygła. Kiedy całkowicie ostygnie, pokroić w prostokąty. Owinąć w papier do pieczenia i przechowywać w szczelnym pojemniku.

Pigwa

Chcesz dowiedzieć się więcej o pigwie? Przeczytaj nasz artykuł: "Pigwa", w którym opisujemy jak obchodzić się z tym owocem!

Ostatnio przeglądane

Komentarze i oceny (0)

Dodaj swój komentarz

Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis