Paczuszki ziemniaczane z kiełbasą pieczone na grillu

Paczuszki ziemniaczane z kiełbasą pieczone na grillu

3polubienia
1godz.20min.


Bądź pierwszą osobą, która to zrobi!

Te ziemniaki z kiełbasą mogą być przygotowane na grillu lub w piekarniku, zależy od sezonu lub od upodobań kulinarnych.

Jacek Fronczak

Składniki
ilość porcji: 6 

 • 500 g ziemniaków sałatkowych
 • 500 g marchewki
 • 1 cebula
 • 1 czerwona, 1 zielona i 1 żółta papryka
 • 2 twarde podłużne pomidory
 • 500 g kiełbasy podwawelskiej
 • 75 g masła
 • sól, pieprz

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min.  ›  Gotowanie: 1godz.  ›  Gotowe w: 1godz.20min. 

 1. Obrać ziemniaki, marchewkę i cebulę. Pokroić ziemniaki i marchewkę w plasterki, a cebulę w grube plastry. Oczyścić paprykę i pokroić w paski. Pokroić pomidory w sporą kostkę. Kiełbasę pokroić w plasterki.
 2. Ułożyć ziemniaki, marchewkę, cebulę, paprykę, pomidory i kiełbasę na dużym kawałku bardzo mocnej folii aluminiowej, zawinąć jej brzegi do góry, żeby powstała płaska foremka. Na wierzchu rozłożyć płatki masła (zeskrobane łyżką z kostki), przyprawić solą oraz pieprzem.
 3. Z odpowiednio dużego kawałka folii aluminiowej uformować przykrywkę do foremki. Piec potrawę na grillu na węgiel drzewny około 30 minut. Ostrożnie przewrócić składniki łopatką na drugą stronę i piec kolejne 30 minut. Podawać na gorąco.

Praktyczna rada

To danie można oczywiście przygotować również w piekarniku. Rozgrzać piekarnik do 180°C. Wyłożyć blachę papierem do pieczenia. Rozłożyć na papierze ziemniaki oraz resztę warzyw i kiełbasę. Skropić całość 2-3 łyżkami oleju słonecznikowego oraz przyprawić solą i pieprzem. Piec w gorącym piekarniku około 45 minut, od czasu do czasu odwracając na drugą stronę.

Paczuszki ziemniaczano-rybne

Przygotować ziemniaki i resztę warzyw tak jak w punkcie 1. przepisu. Nie dodawać kiełbasy. Rozłożyć na folii aluminiowej ziemniaki, marchewkę, cebulę, paprykę i pomidory. Położyć na wierzchu wiórki masła, przyprawić solą i pieprzem. Przykryć folią tak jak w 3. punkcie przepisu i piec na grillu 30 minut. Pokroić w kostkę 500 g filetów rybnych. Przyprawić solą oraz pieprzem. Obrócić ziemniaki z warzywami na drugą stronę, położyć na nich rybę, kilka płatków masła i piec nadal pod przykryciem 30 minut.

Ostatnio przeglądane

Komentarze i oceny (0)

Dodaj swój komentarz

Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis