Andrut Szczepana

  (2)
  1 godz. 30 min

  To popisowy przepis mojego męża! Wszyscy zawsze proszą go, żeby go przygotował na różne imprezy, a także bez okazji. On uważa, że tylko jemu tak doskonale wychodzi, więc czekam na wasze opinie!

  oleńka

  Dolnośląskie, Polska
  Zrobione przez 29 osób

  Składniki
  ilość porcji: 20 

  • 250 g margaryny
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 2 łyżki kakao
  • 1/4 szklanki przegotowanej wody
  • 2 szklanki mleka w proszku
  • 1 opakowanie andrutów

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  +1godz. studzenie  ›  Gotowe w: 1godz.30min. 

  1. W rondlu na bardzo małym ogniu rozpuścić margarynę, mieszając ją z cukrem pudrem, kakao i przegotowaną wodą. Nie dopuścić do zagotowania. Mieszać, żeby wszystkie składniki się dobrze połączyły, ale nie przywarły do dna.
  2. Kiedy masa będzie gładka, zdjąć ją z ognia i przestudzić.
  3. Do przestudzonej masy dodawać stopniowo mleko w proszku, stale mieszając mikserem. Jeśli masa będzie za rzadka - dodać więcej mleka w proszku. Masa ma być na tyle gęsta, żeby z oporem ściekać z łyżki.
  4. Nakładać łyżką po 2 pełne łyżki masy na warstwę andruta, rozsmarować dużym nożem i przykrywać kolejną warstwą andruta (itd.).
  5. Odstawić w chłodne miejsce, aby masa zastygła. Można kroić w prostokąty już po godzinie, ale lepiej jeszcze trochę odczekać.

  rada

  Gotowego andruta można lekko przycisnąć np. dużą książką, żeby brzegi się nie odginały.

  Mililitry, szklanki, łyżki...

  Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (2)

  Komentarze po polsku (1)

  autor:
  2

  Ja robię prawie identyczną masę do andrutów, tylko zamiast wody używam mleka. Przepis jest już u as w rodzinie dobrych parę lat, każdemu wychodzi i każdemu smakuje  -  05 kwi 2014