Andrut Szczepana

Andrut Szczepana

10polubień
1godz.30min.


Zrobione przez 27 osób

To popisowy przepis mojego męża! Wszyscy zawsze proszą go, żeby go przygotował na różne imprezy, a także bez okazji. On uważa, że tylko jemu tak doskonale wychodzi, więc czekam na wasze opinie!

oleńka Dolnośląskie, Polska

Składniki
ilość porcji: 20 

 • 250 g margaryny
 • 1 szklanka cukru pudru
 • 2 łyżki kakao
 • 1/4 szklanki przegotowanej wody
 • 2 szklanki mleka w proszku
 • 1 opakowanie andrutów

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  +1godz. studzenie  ›  Gotowe w: 1godz.30min. 

 1. W rondlu na bardzo małym ogniu rozpuścić margarynę, mieszając ją z cukrem pudrem, kakao i przegotowaną wodą. Nie dopuścić do zagotowania. Mieszać, żeby wszystkie składniki się dobrze połączyły, ale nie przywarły do dna.
 2. Kiedy masa będzie gładka, zdjąć ją z ognia i przestudzić.
 3. Do przestudzonej masy dodawać stopniowo mleko w proszku, stale mieszając mikserem. Jeśli masa będzie za rzadka - dodać więcej mleka w proszku. Masa ma być na tyle gęsta, żeby z oporem ściekać z łyżki.
 4. Nakładać łyżką po 2 pełne łyżki masy na warstwę andruta, rozsmarować dużym nożem i przykrywać kolejną warstwą andruta (itd.).
 5. Odstawić w chłodne miejsce, aby masa zastygła. Można kroić w prostokąty już po godzinie, ale lepiej jeszcze trochę odczekać.

rada

Gotowego andruta można lekko przycisnąć np. dużą książką, żeby brzegi się nie odginały.

Mililitry, szklanki, łyżki...

Gubisz się w przeliczaniu szklanek na gramy? Nie wiesz ile mililitrów mieści się w łyżce? Sprawdź nasz artykuł "Przeliczniki kuchenne", gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szybką ściągawkę z najpopularniejszymi składnikami.

Ostatnio przeglądane

Komentarze i oceny (1)

zackazona
autor:
2

Ja robię prawie identyczną masę do andrutów, tylko zamiast wody używam mleka. Przepis jest już u as w rodzinie dobrych parę lat, każdemu wychodzi i każdemu smakuje - 05 kwi 2014

Dodaj swój komentarz

Kliknij na gwiazdki aby ocenić ten przepis