Zabaglione z marakują i miodem

  25 min

  Aromatyczna marakuja i miód to wyjątkowo pyszne zestawienie, doskonale pasujące do owocowej wersji włoskiego deseru zabaglione. Wspaniale smakuje z truskawkami i paluszkami biszkoptowymi, które się w nim macza.


  Bądź pierwszą osobą, która to zrobi!

  Składniki
  ilość porcji: 4 

  • 4 dojrzałe marakuje
  • 3 łyżki płynnego miodu
  • 4 duże żółtka
  • 2 łyżeczki soku z cytryny

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 25min. 

   Przygotować marakuje:

  1. Przekroić każdy owoc na połówki. Wydrążyć łyżeczką, wrzucić miąższ i pestki do sitka ustawionego na dużej żaroodpornej misce. Przetrzeć starannie, polać to, co pozostało w sitku 1 łyżką wrzątku i przetrzeć łyżką. Zebrać resztki przecieru z dna sitka od spodu i wrzucić do miski. Pestki wyrzucić.
  2. Przyrządzić zabaglione:

  3. Napełnić rondel w połowie wrzątkiem i doprowadzić do punktu wrzenia.
  4. Dodać do miski z przetartą marakują miód, żółtka i sok z cytryny. Ubić elektrycznym mikserem.
  5. Ustawić miskę na rondlu z wrzątkiem i nadal ubijać około 10 minut, aż sos zrobi się jasny i gęsty i będzie ściekał gęstą strużką z końcówek miksera. Zabaglione przypomina konsystencją niezbyt gęsty kogel-mogel. Woda w rondlu powinna wrzeć bardzo lekko – jeśli będzie za gorąca, żółtka się zetną.
  6. Podawać:

  7. Zdjąć miskę z rondla i ubijać jeszcze minutę. Przelać do 4 małych szklanych pucharków. Podawać natychmiast.

  Możesz też użyć

  • Zamiast marakui, miodu i soku z cytryny – 150 ml stuprocentowego soku owocowego, na przykład z mango lub przecieru, na przykład z malin, oraz 3 łyżek drobnego cukru. • Do przyrządzenia oryginalnego zabaglione używa się 2 łyżek drobnego cukru i 150 ml wina marsala zamiast marakui, miodu i soku z cytryny.

  …spróbuj

  Miseczkę z zabaglione można ustawić na rondelku z gorącą wodą, by sos nie ostygł, i podać truskawki, owoce miechunki peruwiańskiej, wiśnie, kawałki bananów, paluszki oblane czekoladą i inne słodkie paluszki do maczania w sosie.

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (0)

  Komentarze po polsku (0)