Waniliowe mleko migdałowe

  (2)
  8 godz. 10 min

  Pyszne i bezlaktozowe mleko wegańskie z migdałów, o smaku waniliowym, bo z dodatkiem laski wanilii. Spróbuj go dodać do kawy, zachwycisz się!


  Zrobione przez 1 osobę

  Składniki
  ilość porcji: 4 

  • 1 szklanka (140 g) blanszowanych migdałów
  • 1 laska wanilii
  • 2 daktyle (bez pestek)
  • 1 szczypta soli morskiej
  • 4 szklanki (950 ml) wody

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 10min.  ›  +8godz. moczenie  ›  Gotowe w: 8godz.10min. 

  1. Włożyć migdały i laskę wanilii do miski i zalać wodą tak, aby je przykryła. Daktyle włożyć do osobnej miski i również zalać wodą, aby je przykryła. Odstawić obie miski na 8 godzin (lub na noc).
  2. Odcedzić migdały i wanilię. Wodę wylać, a migdały porządnie opłukać na sicie. Odcedzić również daktyle, ale wodę zachować.
  3. Do blendera wrzucić migdały, laskę wanilii, daktyle i sól. Wlać 3 szklanki wody. Miksować przez 1 minutę na dużej prędkości. Zrobić ok. 1 minuty przerwy, aby piana opadła, a następnie wlać pozostałą 1 szklankę wody (i ewentualnie nieco wody z moczenia daktyli - dla zwiększenia słodyczy) i miksować ok. 1 minutę, aż mleko będzie gładkie.
  4. Przelać do miski lub dzbanka przez woreczek do robienia mleka orzechowego, lub przez sito wyłożone wielokrotnie złożoną gazą. Podnieść woreczek (lub gazę) i wycisnąć nadmiar płynu.
  5. Mleko przechowywać w lodówce.

  Migdały:

  Jeśli masz w domu jedynie nieobrane migdały, zamocz je we wrzątku na 5 minut. Potem odcedź i obierz.

  Pozostała pulpa:

  Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić z pulpą migdałową pozostałą z mleka, wykorzystaj ją do tego przepisu: Serek z migdałów

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (2)