Egzotyczna sałatka z mango i awokado

  45 min

  Wyjątkowo efektowna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna sałatka z mango i/lub awokado - te dwa owoce można wykorzystać łącznie lub osobno. Sprawdza się świetnie zarówno samodzielnie, jak i w roli dodatku do wielu potraw z rozmaitych zakątków świata.


  Zrobione przez 2 osoby

  Składniki
  ilość porcji: 4 

  • 1 średnia czerwona cebula (150 g)
  • 250 g pomidorków koktajlowych
  • pęczek liści kolendry
  • po jednym średniego rozmiaru średnio dojrzałym mango i awokado (ok. 350 g), albo 1 duże mango (ok. 500 g) lub 2 awokado
  • 250 g słodkiej kukurydzy konserwowej odsączonej z zalewy
  • 2 łyżki soku z limonki

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 15min.  ›  +30min. chłodzenie  ›  Gotowe w: 45min. 

  1. Cebulę kroimy w dość drobną, kilkumilimetrową kostkę. Pomidorki dzielimy wzdłużnie na pół. Kolendrę grubo siekamy. Jeśli stosujemy mango, ostrożnie usuwamy z niego pestkę i kroimy w kostkę o boku 2-3 cm. Awokado przekrawamy na pół, usuwamy pestkę, wydrążamy miąższ i również kroimy na takich rozmiarów kostkę. Przygotowanie awokado zostawiamy na koniec, gdyż jego miąższ ma skłonność do ciemnienia pod wpływem powietrza.
  2. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy w odpowiednio dużej misie. Pozostawiamy w chłodzie na przynajmniej 30 minut, aby smaki dobrze się ze sobą zgrały. Możemy podawać od razu, ale sałatka może być zwykle z powodzeniem przechowywana w lodówce nawet przez 24 godziny.

  Zobacz ten przepis na moim blogu

  Kulinarna Pokusa

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (0)

  Komentarze po polsku (0)