Miód gruszkowy

  (155)
  3 godz. 45 min

  Smakiem tak bardzo przypomina miód, że Twoi znajomi nie będą chcieli uwierzyć, że nie zrobiły tego pszczoły! Świetne na ciepłych biszkoptach i na prezenty. Był to przepis mojej babci, która robiła go każdej jesieni. Mam nadzieję, że i Tobie przypadnie do gustu.


  Zrobione przez 137 osób

  Składniki
  ilość porcji: 64 

  • 1300 g obranych, pokrojonych gruszek bez gniazd nasiennych
  • 235 ml (1 szklanka) niesłodzonego soku ananasowego
  • 1600 g cukru

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 45min.  ›  Gotowanie: 3godz.  ›  Gotowe w: 3godz.45min. 

  1. Włożyć pokrojone gruszki do dużego garnka i zalać sokiem ananasowym, aby zapobiec brązowieniu. Wymieszać z cukrem i na średnim ogniu doprowadzić do wrzenia. Mieszać często, aby się nie przypaliły. Kiedy gruszki zaczną się gotować, zmniejszyć ogień i gotować, aż marmolada nabierze koloru i konsystencji miodu. Im dłużej się gotuje, tym robi się gęstsza. Czas gotowania zazwyczaj wynosi 2 do 3 godzin.
  2. Przelać do gorących sterylnych słoików, napełniając je do 0,5 cm od góry. Wnętrze wieczek przetrzeć czystą wilgotną szmatką i szczelnie nakręcić na słoiki. Pasteryzować przez 10 minut.

  Przetwory owocowe

  Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat przygotowywania przetworów owocowych koniecznie przeczytaj nasz artykuł: "Przetwory owocowe". Znajdziesz tam informacje o owocach, słoikach, temperaturach, pasteryzacji - a wszystko okraszone zdjęciami!

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (155)