Japoński omlet tamagoyaki

  (4)
  25 min

  Oryginalny japoński przepis na omlet tamagoyaki (lub tamago), który można dodać do sushi lub jeść z innymi dodatkami, np. sosem sojowym do maczania i startą rzodkiewką daikon. Ma wyjątkowy, lekko słodki smak, dodajemy do niego sos sojowy, mirin i bulion dashi.


  Zrobione przez 10 osób

  Składniki
  ilość sztuk: 6 kawałków omletu

  • 4 jajka
  • 1 łyżeczka mirin
  • 1/2 łyżeczki sosu sojowego
  • 1 łyżka cukru
  • 4 łyżki bulionu dashi
  • 1/2 łyżki oleju roślinnego

  Sposób przygotowania
  Przygotowanie: 10min.  ›  Gotowanie: 15min.  ›  Gotowe w: 25min. 

  1. Roztrzepać jajka, dodać cukier, sos sojowy, mirin i bulion dashi. Dobrze wymieszać.
  2. Na średnim ogniu na patelni rozgrzać olej. Wlać tylko tyle jajka aby pokryło dno patelni, obracać patelnią aby masa dobrze pokryła dno. Gdy się zetnie zacząć zwijać zwijać omlet drewnianą łopatką aż do końca patelni. Zostawić tam omlet.
  3. Na patelnię dodać więcej oleju i wlać kolejną porcję jajka tak, aby pokryła całe dno, obok pierwszego omletu i pod niem też. Gdy się zetnie, zwijać, zaczynając od pierwszego omletu i po drodze zwijając drugi omlet. Znów dolać olej, wlać kolejną porcję jajka i powtarzać aż do wyczerpania masy jajecznej.
  4. Gotowy omlet przełożyć na bambusową matę. Zwinąć ciasno i odstawić na kilka minut aby ostygł. Odwinąć z maty i pokroić na 6 kawałków.

  Sos sojowy w diecie bezglutenowej

  Uwaga na sos sojowy! Jeśli stosujecie dietę bezglutenową, sprawdźcie, czy Wasz sos sojowy go nie zawiera. Sosy sojowe bez dodatku mąki czy pszenicy powinny być dostępne w większości sklepów.

  Zobacz jak to zrobić!

  Japoński omlet tamagoyaki
  Japoński omlet tamagoyaki

  Ostatnio przeglądane

  Komentarze i oceny
  Średnia ocen z całego świata
  (4)