Jak zaplanować zdrowy lunch

Autor artykułu: Reader's Digest   
Jak zaplanować zdrowy lunch
1 z 1
<
>

Opinie (0)  |  Komentarze (0)

Dodaj do ulubionych

Dodaj opinię

Drukuj


    Jeśli pamiętasz, co było na śniadanie i co masz zamiar zjeść przez resztę dnia, możesz zaplanować lunch. Jeżeli Twoje śniadanie było pożywne, kanapka czy sałatka w porze lunchu najprawdopodobniej wystarczy. Kto nie jadł śniadania powinien wybrać obfitszy lunch, który będzie zawierał dużo węglowodanów złożonych, owoców i warzyw oraz produktów bogatych w białko.
    Jeśli zjesz tak sycący posiłek, na kolację wystarczy coś prostszego: sałatka, zupa z chlebem, lekkie danie z ryżu lub makaronu albo potrawa wegeteriańska, taka jak warzywa smażone metodą stir-fry lub zapiekanka.
    Nie zawsze mamy wpływ na to, co jemy na lunch, dlatego może on nie być tak pożywny, jak byśmy chcieli. Przekąski w postaci surowych i suszonych owoców, warzyw, orzechów i jadalnych pestek oraz produktów mlecznych, takich jak jogurt i mleko, pomogą nam zwiększyć spożycie witamin i minerałów.
Czy liczy się tylko gotowane
    Gorące potrawy mogą wydawać się bardziej pożywne i sycące niż dania na zimno. Jednakże nie wszystko, co podamy na gorąco, będzie “właściwym posiłkiem”. Jeżeli danie zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i jest częścią urozmaiconej, zrównoważonej diety, nie ma znaczenia to, czy podamy je na ciepło czy na zimno, a nawet to czy jest ono gotowane czy surowe.
    Jeżeli wolisz ciepłe posiłki w porze lunchu, wystarczy treściwa zupa, risotto, lekkie danie z makaronu, omlet, warzywa typu stir-fry lub sałatka z ciepłym składnikiem, na przykład z ziemniakami upieczonymi w mundurkach. Nie są to ciężkie i tłuste posiłki, więc nie powodują, że stajemy się ociężali, zamiast nabrać potrzebnej energii. Kanapki na ciepło to również wspaniała przekąska.

Opublikowany przez:
Readers Digest Polska

Moje komentarze i oceny

Podziel się swoimi myślami. Dodaj opinię lub komentarz. Kliknij na emotikon, aby go dodać.

Jaka jest Twoja ogólna ocena?

Nie jest świetny Doskonały
Jak trudno było przygotować to danie?

Historia

Ostatnio przeglądane


Ostatnio wyszukiwane


Przepisy do artykułu